Bir Mim Gelir Bir Mim Gider!

Eylül 03, 2019

Bu aralar mimlere pek doyamıyorum.  Can Uzunyol beni bu güzel mime davet etmiş teşekkür ederim :) Onun cevaplarını okumak isterseniz blogunun ismine tıklamanız yeterliii :) Hadi benim cevaplarıma bakalım :))1- Yaşınız 60-65'e geldiğinde yaşamak istediğiniz yer?
- Ben o yaşlarda emekli tontişko bir öğretmen olurum o yüzden böyle sakin sessiz bir yer benim için ideal bir yaşam alanı. İl olarak sınırlama getirmek istemiyorum. Şöyle sallanan sandalye ve elimde kitabım ohoo müthiş değil de neee?

2- Bir hedefiniz var mı? Varsa ne?
-Hedefler konusunda daha önce de bir mimde bahsetmiştim. Büyük hedef koymayı sevmiyorum. Şu anlık böyle büyük çaplı bahsedebileceğim hedefim yok.  Sanırım en büyük çaplı hedefim Kore'ye - Japonya'ya gitmek falan.


3- Bloggerla nasıl tanıştınız?
-Yaklaşık 6 yıl önce kitap yorumları okuyordum bloglarda. Sonra kız Gonca sen neden atılmıyorsun buralara dedim o gün bu gündür buralardayım. Arada kaçıyorum ama çok uzun sürmüyor :)

4- Gurur duyduğunuz başarılarınız neler?
-Şu sıralar en fazla gurur duyduğum şeyi paylaşmak istiyorum. Yaşıtlarım gibi saçma sapan şeylere takılmayıp kendimi gereksiz saçma sapan şeylere sürüklemeyişimden gurur duyuyorum. Zamanında kendimi kitaplara yönlendirdiğim ve karakter değişimime olumlu katkı sağladığım için kendimle gurur duyuyorum. Kişilik oluşumunu olumlu yönde yapmak da başarı sayılır herhalde? Veee ya sen bu çekikleri mi dinliyorsun cık cık cık nidalarına karşı BTS'i savunduğum ve dahası başkalarına onların ne kadar farklı olduğunu gösterebildiğim için -ki bence bu da bir başarı- gururluyum yahuuuu *-* Ön yargılara karşıyız! Yıl 2019 oldu yahu sevmeseniz bile azıcık saygııı :)

5- Boş zamanlarınızda ne yaparsınız?
-Kitap okurum demeyeceğim ona vakit ayırıyorum çünkü. Dizi - film izlerim, blogları dolaşırım ya da bloga yazı girerim. Her ne kadar şu an ajandamın sonuna geldiğim için yapmasam da ajandamı süslerim. Kore magazinini takip ederim ohooo bende yapacaklar bitmez :D


Mim soruları bu kadarmış. Cevaplamak aşırı keyifli gerçekten. Umarım sizin için de okumak öyledir. Katılmak isteyenler de mimlendilerrr :)

22 yorum:

 1. Bu mim geçen haftada kalmıştı sanki ama geç de olsa cevaplarını okumak güzeldi. Yaşıtlarına uymadığın için çok memnun oldum :))) farkın hayat tarzın olsun Gonca. Ansızın özlü söz söyledim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ama arka arkaya paylaş ak hoşuma gitmiyor mimleri planlayıp salıyorum buraya 😂 Farkımız tarzımız Edischar'cım 😊 Teşekkür ederim özlü söz için 😂

   Sil
 2. Kore magazinine ben de bakıyorum arada, kafa dağıtmaya birebir 😂
  Go Hye Sun'la Ahn Jae Hyun'un boşanma sürecinde olduklarını eminim ki duymuşsunuzdur, ortaya ne kirli çarşaflar açığa çıktı giderayak , hayretle okudum. Aldatmalar, aşağılamalar, neler neler...
  Halbuki dışarıdan çok tatlı bir çift gibi görünüyorlardı :/
  Bir de mime verdiğiniz cevapları keyifle okudum :)
  Mutlu akşamlar 🌸😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayayayay benden kaçar mı çok üzüldüm o iğrenç şeyleri okuyunca. Gözümde ne yerdeydi ikisi de 😔 Ayrıca keyifle okuduysanız ne mutlu bana 😊

   Sil
 3. Hemen geldim mimi okumak için. İyi ki hepimiz blogger ile tanışmışız diye düşünüyorum. Sayesinde birçok keyifli dost ediniyoruz. Çok samimi cevaplar vermişsiniz Teşekkürler.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi ki. Çok güzel yazılar okuyorum buralarda. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için 😊

   Sil
 4. Keyifle okudum. Japonya'ya özellikle Kyoto'ya bende gitmek istiyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Asya ülkelerini görmek benim de hayalim. Inşallah ikimiz de gidebiliriz 🙏🏻

   Sil
 5. Mis gibi mim olmuş :) uzun zamandır yoktum, mim vs hiç görmeyince şimdi yeniden mim okumak çok keyifliydi samimiyetine sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Yapmak isterseniz mimlendiniz😊

   Sil
 6. Ne güzel samimi bir mim yazmışsın. Bütün güzel hayallerin, hedeflerin gerçekleşir dilerim. :) Ve Korezini takip etmek bir yerden sonra günlük bir rütin oluyor kesinlikle :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle oluyor hele bir de çoğu ünlüyü biliyorsan 🤭

   Sil
 7. Sallanan sandalyede kitap okumak eminim çok zevkli olacaktır.:)

  YanıtlayınSil
 8. Cevapların eğlenceli olmuş :) Ben de özellikle de Asya ülkelerini çok merak ediyorum. Ama yine özellikle, Sakura Mevsimi'nde oralarda olmak harika harika harika olurdu :) Tamam sakinim :) Bir de şey kısmı hoşuma gitti, hani arada kaçıyorum ama uzun sürmüyor demişsin ya. Blog yazmak çok farklı bir his bence de. İnsan bırakamıyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Japonya'ya gitmek istememin sebebi tam olarak Sakura mevsimi. Fotoğraflarda bile o kadar güzel kiii gerçek hali beni dumura uğratacak gibi hissediyorum. Ve evet Blog yazmak çok çok farklı gerçekten. Birilerine ulaştığını bilmek hele çok farklı bir his. Bir kişi bile beğenip faydalansa mutlu oluyorum 😊

   Sil
 9. Öncelikle fotoğrafla başlıyım ne tatlı o öyle. Cevapların yine çok güzel :) Japonya kitaplar diziler... Saygı duymanın önemine de dikkat çekilmiş. Kendinle hep gurur duy Gonca :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yiğenimin oyuncağı onun gibi minnoş :) YAAA bak sen böyle yazıyorsun güzel cevaplar falan ben mutlu oluyorum :) Saygı duymak ve ön yargıları kırmak gerek gerçekten. Bir insan önce kendine bunları söylemeli. Başkasına saygı duyarsak daha iyi olur gibime geliyor her şey :) Vee kendimle çok zor gurur duyarım aslında. Hani insanda kendini bir beğenememezlik var ya.. Ben de üst seviye çok gaddarım kendime karşı ama az biraz üstte bahsettiğim şeyler sayesinde gurur da duyuyorum. Sen de çokça gurur duy kendinden. Bu güzel yorum için bir kez daha teşekkür ederim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.