GKBT 14. Tur || Mekanik Aşk - Zeliha Eren || Kitap YorumuYazar : Zeliha Eren
Sayfa Sayısı : 512
Yayınevi : Ephesus Yayınları
Seri : Bilişim İstihbarat Serisi 2. Kitap
Basım Yılı : 2016

Bilişim İstihbarat Servisi'nde macera hız kesmeden devam ediyor! Kemerlerinizi çıkarmadınız, değil mi? Gördüğü her güzele kur yapabilme yeteneği olan, Bilişim İstihbarat Servisi'nin cesur ve yakışıklı ajanı Alex Cavendish, dünya kadın popülasyonu içinde asla öpmemesi gereken tek kadının dudaklarına dokunurken, geri dönüşü olmayan bir yola girdiğinin farkında değildi. Julie Thompson, robotlarıyla mutlu mesut yaşayan, onlara nesli tükenmekte olan son panda yavrusu muamelesi yapan bir bilim insanıydı. Fakat evrenin onunla ilgili farklı planları vardı. Hayatı boyunca nefret ettiği adamın çekimine kapılıp bir yanardağa dönüşmüş, bu da yetmezmiş gibi bir anda ajan olup göreve gönderilmişti. Üstelik de onunla… Alex, aristokrasinin beşiği olan İngiltere'de skandal haberler, renkli alışveriş poşetleri, işkence aletine dönüştürülmüş rujlar ve katil olma potansiyelini ortaya çıkaran futbolcuların arasında akıl sağlığını korumaya çalışırken, bir yandan da kendi de dâhil olmak üzere- dünya çapında birçok ajanın hayatını kurtarmayı amaçlayan görevde başarılı olmak için, geçmişinden gelen şeytanlarıyla savaşmak zorunda kalır. İki inatçı yüreğin baştan çıkarma oyunlarıyla süslenen doludizgin aşkına kahkahalarla eşlik ederken, tehlikeli maceralarla kalp atışlarınız yükselecek. Tavsiye: Kesinlikle sakin olmadan okuyun! Öfke hiç bu kadar ateşli olmamıştı. Tutku hiç bu kadar alev almamıştı. Ve aşk… Belki de hiç bu kadar eğlenmemişti bu iki delinin kalbine düşene dek. 
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar! 
Gevezeler olarak 14. turumuz Zeliha Eren'in Mekanik Aşk kitabına. Maviş mi maviş, tatlış mı tatlış bir kitaba ve tura hazır olun!. 
Vee kemerleri bağlayın! 
O halde hazırsak yoruma geçiyorum? 
****


İlk olarak kitabın tasarımından başlamak istiyorum. Kitabın cildi ilk kitap olan Kuzey Masalı'nın cildindeki gibi içerikten objelerle süslenmiş. Sadece tasarım burada bitmiyor tabii ki.. Bölüm başları da ayrı bir güzel ve uyumlu olmuş. Resmen tasarımı "ben harikayım!" diye bağırıyor. 
Bakınız cildi;
Kuzey Masalı'nın son bölümlerine doğru Alex ve Julie'den bahsedildiği için hikayelerini çok merak ediyordum. 
Alex'in küçükken Julie yaptıklarının intikamını Julie tam anlamıyla Alex'in burnundan getiriyor ve kitabın başlarında bol bol ikilinin çekişmelerini okuyoruz. 
Ben okurken aşırı derecede ruh hali değiştirdim. Bir sayfada gülüyorsam öbür sayfada kızdım, üzüldüm ve ağladım. Yazarımız öyle bir kurgu yapmıştı ki her duyguyu tattıracak şekildeydi. Yazım dili ise akıcı ve merak uyandırıcıydı. Birkaç eksik noktası vardı kitabın fakat okurken değil bittikten sonra göze batıyordu ki aşırı bir eksik yoktu. Ayrıca ilk kitabı okumadan bu kitabı okuyabilir miyim diyenler varsa ilk kitabı okumak şart. Kitabı merak edip okumalı mıyım diyenler varsa  bir şans verin diyorum. 
Kitap için oyum : 4/5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.